Як вибрати пелетний котел для будинку
Актуальність проблеми опалення!
У сучасному суспільстві проблема опалення та збереження тепла стоїть дуже гостро. В принципі, це питання було актуальним і з розвитком людства нічого не змінилося – люди хочуть, щоб їм було тепло. Так, наука пішла далеко вперед, з’явилися сучасні теплоізоляційні матеріали, але, в той же час, виникли нові вимоги до обігрівальне обладнання. На перший план виходять:
#1: Економічність
Адже комунальні послуги стають дорожче з кожним днем.
Доступність. Якщо у вас заміська вілла, то підключення до централізованої опалювальної системи може стати вкрай скрутним.
#2: Комфорт споживача.
Зараз природні ресурси вичерпуються дуже швидко, і навколишнє середовище забруднюється тими ж темпами. Багато господарів приватних будинків замислюються про відмову від звичних джерел тепла: дров, газу, вугілля і при цьому хочуть стати абсолютно незалежними. Автономне опалення – оптимальне рішення для дбайливого домовласника. Але виникає нова проблема – який котел вибрати?
Пелети – альтернативне паливо.
Сучасні технології дозволили нам не тільки встановлювати опалювальне обладнання в своїх оселях, а й забезпечили нам доступ до ідеального виду твердого палива для нього. Йдеться про пеллетах. Пелети – біогранули з деревних і інших відходів. Це самий технологічний, екологічний та вигідний вид палива.
Переваги пеллетного опалення:
- дуже високий ККД (до 93%),
- доступність
- низька ціна
- при горінні утворюється мінімум золи і димових газів.
Конструкція пеллетного котла
Але для пелет не підходить звичайний твердопаливний котел. Пелетні котли складаються з декількох блоків:
Камера згоряння. У неї завантажуються гранули. Є двоє дверцят: для завантаження палива і для контролю робочого процесу.
Пелетних пальник. Це Частина топкового відділу, забезпечує спалювання біопалива.
Конвективний відділ або теплообмінник. У ньому і відбувається нагрів води за рахунок згоряння пелет.
Два патрубки – для поступания всередину теплоносія (води); його подальшого потрапляння в опалювальну систему будинку.
Зольник. У ньому накопичуються відходи.
Класифікація пелетних котлів.
Пелетні котли діляться на різновиди згідно з кількома класифікаторами. Перший з них – тип пальника. Це найбільш важливий параметр. Пальники, які установлюються в пелетних котлах, можуть бути:
ретортне
Факельними.
Факельні пальника відрізняє найбільша безпеку і універсальність, так як вони можуть застосовуватися в будь-яких типах котлів:
Працюючих тільки на пелетному паливі
Комбінованих. Цей вид обладнання використовується сьогодні дуже широко, так як може функціонувати як на пеллетах, так і на іншому паливі. Наприклад на не зібрав в брикети деревних трісках і будь-яких рослинних відходах.
Залежно від типу подачі сировини виділяють пелетні котли:
автоматичні,
напівавтоматичні,
Механічні.
Автоматичні пелетні котли необхідно при установці запрограмувати і додати до його конструкції ще один елемент: АПТ-приставку. Блок АПТ (Автоматичної Подання Палива) складається з трьох частин:
Бункер – в який засипають велику кількість палива
Шнек – необхідний для відмірювання і подачі отмеренной порції пелет.
Вентилятор – дуже важлива частина. Потрібен для підтримки горіння при відсутності природної тяги.
У комплект також входить пульт управління, щоб ви могли підтримувати необхідну температуру і самі задавати параметри процесу згоряння. До речі, саме факельна пальник забезпечує найбільший ККД АПТ- системи.
Вибирай найкраще
Як ви розумієте, кращий вибір – пелетний автоматичний котел з факельної пальником. Цілий ряд унікальних характеристик робить котли цього типу по-справжньому незамінними:
Повна автоматизація процесу
Найбезпечніше
екологічність
ККД – до 97%.
Можливість керувати віддалено через мобільний пристрій.